A Taksonyi Református Missziói Egyházközség a Dunaharaszti Református Egyházközség szórványgyülekezete volt.
A máig katolikus többségű nagyközségben a rendszeres hitélet 1950 körül kezdődött el, főképp a Felvidékről idetelepített reformátusok buzgólkodása által. Eleinte az iskolában tartották az istentiszteleti alkalmakat. Mikor ennek lehetősége megszűnt, nem maradt más, mint családoknál összegyűlni. Istennek legyen hála érte, hogy mindig voltak, akik a nehézségek ellenére otthont adtak a közösségnek, hogy gyakorolhassa református keresztyén hitét.
Fontos lépés volt a gyülekezet életében, mikor 1980-ban újra indulhatott a hitoktatás az iskolában, hiszen a szülők bátran kiálltak gyermekeik hitben való nevelése mellett. Egyre erősödött az az igény is, hogy a jövő egyháza számára imaház, istentiszteleti helyiség épüljön.
1987. szeptember 6-án gyűlhettek össze először a taksonyi reformátusok a Virág utcában, az akkor még üres telken, hogy Isten segítségét kérjék a gyülekezeti ház építéséhez, és megtapasztalhatták, hogy az építkezéssel együtt a lelki ház, a gyülekezet is épült.
Egyre több református család kapcsolódott be a munkákba, és vett részt a közösség életében. A gyülekezet tagjai nemcsak az építkezés költségeinek előteremtését vállalták, hanem hordták a téglát, emelték a falakat, rakták a cserepet, végezték a különböző szakmunkákat is. A római katolikus családtagok és ismerősök is eljöttek segíteni. A taksonyi hívek adományaihoz járult a dunaharaszti anyaegyház, a környező gyülekezetek, holland és német testvérek valamint az egyházmegye támogatása is. 1992. május 24-én már saját harangja hívogatta Taksony reformátusságát az új gyülekezeti házba, és együtt adtak hálát az Úrnak, hogy megsegítette fáradozásaikat.
Taksonyban az 1990-es évekig kb. 200 reformátust tartottak nyilván. Mára az ország minden tájáról és a határon túlról itt letelepedett reformátusok száma közel 500 fő. Mivel szórványgyülekezet volt mindez-idáig, így a mindenkori dunaharaszti lelkipásztor látta el a taksonyi hívek gondozását is. A vasárnapi istentisztelet mellett havonta házi bibliaórát, hetente ifjúsági bibliaórákat tartott. Az óvodások és az iskolában az alsós és felsős diákok hittanórákon ismerkedhetnek meg Bibliával és a református hagyományokkal
Új szakasz kezdődött gyülekezetünk életében 2010-ben. Sikerült megvásárolnunk parókia céljára– a Dunamelléki Egyházkerület, a Délpesti Egyházmegye és a Dunaharaszti gyülekezet segítségével – egy lakóházat, amely megteremtette a lehetőségét, hogy helyben lakó lelkészünk legyen.
Az épület felújítása, berendezése során ismét megmutatkozott, hogy Istenben bízva semmi sem lehetetlen. A munkák lendülettel töltötték meg a taksonyi reformátusságot, és 2010. november 14-én sor került a parókiaszentelésre.
A vasárnapi istentisztelet mellett rendszeressé váltak miden hónap első szombatján a zenés istentiszteletek, melyeken a gyülekezet ifjúsági zenekara szolgál. A már hagyományos házi Bibliaóra mellett 2010-től működik kéthetente a felnőtt Házi csoport. 2016 őszén kezdte meg működését a Biblima csoportunk is, ahová a Bibliát tanulmányozni vágyókat várjuk.
Több csoportban zajlanak a hittanórák az óvodában és az iskolában, 2011-től pedig már Taksonyban is van serdülő konfirmációs felkészítés.
Fontosnak tartjuk, hogy hitünket ne a világtól elzárkózva éljük meg, hanem bekapcsolódva a falu közösségi életébe, hitelesen tegyünk tanúbizonyságot Krisztusról, ezért mind több hagyományos helyi rendezvényen jelen vagyunk (adventi vásár, falunap a Karitasz szervezésében, szüreti felvonulás).
Mi magunk is teremtünk hagyományt, hiszen hetedik éve szervezi meg a katolikus és református gyülekezet közösen a Templomok éje elnevezésű alkalmat szeptemberben. Valamint évente kétszer – októberben és májusban – az ovis és alsós korosztálynak játszónapot is tartunk, melyre szívesen látjuk a falu minden gyermekét.