"Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és meg vagytok terhelve, és én megnyugvást adok nektek." Mt 11, 28

Máté evangéliuma sorozat 12. rész

20 március 2022
(0 votes)
Author :  
font size +

Textus: Máté 10, 1-25

Az imént felolvasott igerész Máté evangéliumának egy új szakaszához vezet bennünket. Eddig arról beszélt Jézus a megelőző nagyobb részben, a Hegyi Beszédben, hogyan éljenek a tanítványok egymással. Hogyan viszonyuljanak egymáshoz a keresztyén közösségen belül.

De ebben a részben, és az ezt követő részekben Jézus arról kezd el beszélni, hogy hogyan viszonyuljanak a tanítványok a világhoz, amiben élnek. És elég konkrétan fogalmaz Jézus: “gyógyítsátok meg a betegeket, támasszatok fel halottakat, tisztítsatok meg leprásokat, űzzetek ki ördögöket.” (8) Megvallom nektek őszintén, hogy még nem hívtak halottfeleámasztáshoz sem, de ördögöt űzni sem, és betegekért szoktunk imádkozni, de ilyen egyértelmű gyógyulások még nem voltak… De ha egyik sem megy, akkor hogyan leszünk mi tanítványok? Remélem, hogy a végére sikerül ezt megérteni…

About the author

1043 Views
Stefán Attila

"Mert nem szégyellem az evangéliumot, hiszen Isten ereje az, minden hívőnek üdvösségére..." Róma 1, 16

Maupassant Az ékszer c. írása egy hivatalnokról és feleségéről szól, akik szeretnének felemelkedni, és szégyellik szegénységüket. Egyszer meghívást kapnak egy bálba. A feleség gazdag barátnőjének ékszerét kéri kölcsön az estére, hogy ne nézzék le szegénysége miatt. Az ékszert azonban elveszti. Óriási adósságokba keveredve megvásárol egy ugyanolyan nyakéket, hogy a tulajdonosának visszaadhassa. Húsz évet dolgoznak férjével, hogy az adósságokat letörlesszék: mindenről lemondanak, gyermeket sem vállalnak. Egy váratlan találkozás során derül ki, hogy az elvesztett ékszer egy olcsó, de remek utánzat volt, amiért ő cserébe egy valóságos nyakéket szolgáltatott vissza, és erre ráment az élete.

Hamis „ékszerek” után futnak sokan egész életükben. Pál apostol a valódi ékszerről szól nekünk a Római levélben: a megváltás evangéliumáról, amit Isten drága véren szerzett, de ingyen ajándékoz nekünk. Keresd ezt, és boldog leszel!

Támogass minket.

"Mert ennek a szolgálatnak az ellátása nemcsak a szentek szükségleteit elégíti ki, hanem sokakat hálaadásra is indít az Isten iránt. Mert e szolgálat eredményességéért dicsőítik majd az Istent (...), és azért a jószívűségetekért, amely irántunk és mindenki iránt megnyilvánul." 2 Kor 9, 12-13

Alkalmaink időpontjai

  • Vasárnapi istentiszteletek: 9 óra
  • Gyerekistentiszteletek: vasárnap - 9 óra
  • Biblima csoport: páros héten kedden - 18 óra

Elérhetőség

  • 2335 Taksony, Vezér utca 28.
  • Telefon: +36-30/743-5184
  • Email: taksony.ref(kukac)gmail.com
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…