"Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és meg vagytok terhelve, és én megnyugvást adok nektek." Mt 11, 28

Isten tervének kibontakozása az életedben

20 szeptember 2020
(0 votes)
Author :  
font size +

József történetének tanulmányozása közben valaki azt mondta a lelkipásztorának. Nem értem, miért ez a sok szörnyűség? Nem lenne egyszerűbb, ha Isten angyala megjelenne, vagy Isten a maga dicsőségében, és azt mondaná, hogy na akkor nincs szükség erre a sok szörnyűségre, József, te egy elkényeztetett gyerek vagy, vegyél vissza, nem lesz jó vége. Jákób, ne kivételezz a gyerekekkel, amúgy kezdjetek el spórolni,

mert 25 év múlva nagy éhínség lesz, és ha nem teszitek, akkor éhen haltok. Óhh, persze Uram, köszönjük. Oké, fél óra és pár évtized megoldva. Ez nem a valóság, ez Hollywood. A valóságban senki nem lesz olyan bölcs, hogy belássa azt, hogy bűnös, csak azért, mert valaki elmondta neki. Senki nem tanult a hibáiból azáltal, hogy valaki elmondta neki. Általában abból tanulunk, hogy mindezeket megtapasztaljuk az életünkben, és esetleg akkor jut eszünkbe, hogy ezt már mondták pedig…

Hadd mondjam azt is el, hogy senki nem jött rá magától arra, hogy Isten szereti őt, attól, hogy elmondták neki. Én minden héten elmondom nektek azt, hogy az Isten szeret titeket, és amikor hazamész, akkor azt mondod, Attila azt mondta, hogy Isten szeret engem, én hiszek ebben, de nem. Ez nem igaz. Valószínűleg nem így élnétek sokan, ha ebben hinnétek. Tudod, hogy mire van szükséged ahhoz, hogy ezt valóban tudd? Meg kell tapasztalnod. Újra és újra az életedben olyan helyzetekbe kell kerülnöd, ahol azt éled át, hogy Isten elhagyott téged, majd később rájössz, hogy tévedtél. És ahogyan az idő telik, és te egyre inkább feltétel nélkül rábízod magad, rájössz, hogy a bölcsességben is növekszel. És ezzel megfizeted ezt az árat. 

(részlet az igehirdetésből...)

About the author

100 Views
Stefán Attila

"Mert nem szégyellem az evangéliumot, hiszen Isten ereje az, minden hívőnek üdvösségére..." Róma 1, 16

Maupassant Az ékszer c. írása egy hivatalnokról és feleségéről szól, akik szeretnének felemelkedni, és szégyellik szegénységüket. Egyszer meghívást kapnak egy bálba. A feleség gazdag barátnőjének ékszerét kéri kölcsön az estére, hogy ne nézzék le szegénysége miatt. Az ékszert azonban elveszti. Óriási adósságokba keveredve megvásárol egy ugyanolyan nyakéket, hogy a tulajdonosának visszaadhassa. Húsz évet dolgoznak férjével, hogy az adósságokat letörlesszék: mindenről lemondanak, gyermeket sem vállalnak. Egy váratlan találkozás során derül ki, hogy az elvesztett ékszer egy olcsó, de remek utánzat volt, amiért ő cserébe egy valóságos nyakéket szolgáltatott vissza, és erre ráment az élete.

Hamis „ékszerek” után futnak sokan egész életükben. Pál apostol a valódi ékszerről szól nekünk a Római levélben: a megváltás evangéliumáról, amit Isten drága véren szerzett, de ingyen ajándékoz nekünk. Keresd ezt, és boldog leszel!

Támogass minket.

"Mert ennek a szolgálatnak az ellátása nemcsak a szentek szükségleteit elégíti ki, hanem sokakat hálaadásra is indít az Isten iránt. Mert e szolgálat eredményességéért dicsőítik majd az Istent (...), és azért a jószívűségetekért, amely irántunk és mindenki iránt megnyilvánul." 2 Kor 9, 12-13

Alkalmaink időpontjai

  • Vasárnapi istentiszteletek: 9 óra
  • Gyerekistentiszteletek: vasárnap - 9 óra
  • Biblima csoport: páros héten kedden - 18 óra

Elérhetőség

  • 2335 Taksony, Vezér utca 28.
  • Telefon: +36-30/743-5184
  • Email: taksony.ref(kukac)gmail.com
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…