"Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és meg vagytok terhelve, és én megnyugvást adok nektek." Mt 11, 28

Üres a láda

19 május 2019
(2 votes)
Author :   Borsos Máté
font size +

Képzeljük el, mit érezhet egy ember olyankor, ha kap egy szépen becsomagolt, díszes ajándékdobozt. Először örömet, izgatottságot, hogy mi lehet a csomagolás alatt. Majd kibontja, és látja, hogy a doboz üres. Vagy mit érezhetett az a szegény lány, aki alig várta már, hogy a barátja megkérje végre a kezét. Úgy tűnt, hogy Valentin-napon eljött a pillanat. A fiú le is térdelt elé, és előhúzott a zsebéből egy kis ékszerdobozt. A lány már sírt az örömtől. A fiú kinyitotta a dobozt,

és egy teafilter volt benne. Csak arra akarta megkérni a lányt, hogy csináljon neki egy teát. Elég ünnepélyes módját választotta.

Hasonlóan érezhette magát Izrael serege is, amikor megérkezett a szövetség ládája a táborba. A szövetség ládája Isten jelenlétét szimbolizálta. De! Mint ahogy a szépen becsomagolt ajándékdoboz, vagy az ékszerdoboz, a csatába érkezett szövetség ládája is üres volt, amikor Izrael ”kinyitotta azt”. Nem volt benne Isten jelenléte.

(Az igehirdetés a linken meghallgatható. Igehirdető: Borsos Máté)

Támogass minket.

"Mert ennek a szolgálatnak az ellátása nemcsak a szentek szükségleteit elégíti ki, hanem sokakat hálaadásra is indít az Isten iránt. Mert e szolgálat eredményességéért dicsőítik majd az Istent (...), és azért a jószívűségetekért, amely irántunk és mindenki iránt megnyilvánul." 2 Kor 9, 12-13

Alkalmaink időpontjai

  • Vasárnapi istentiszteletek: 9 óra
  • Gyerekistentiszteletek: vasárnap - 9 óra
  • Biblima csoport: páros héten kedden - 18 óra

Elérhetőség

  • 2335 Taksony, Vezér utca 28.
  • Telefon: +36-30/743-5184
  • Email: taksony.ref(kukac)gmail.com
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…